..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Karawana


O Przygodzie w skrócie:
Przygoda dla 3-6 graczy, którzy przemierzają dżunglę Liaj ochraniając karawanę. Zostaje porwana córka właściciela karawany i gracze uwalniają ją z rąk zbójników.

1.Wstęp
BG znajdują się w miasteczku Farten na zachód od dżungli Liaj i na wschód od gór Delaryjskich. W mieście znajdują się sklepy, karczma, targ, pręgierz, kilkadziesiąt domów, gildia kupiecka, ratusz i mały garnizon, na słupach ogłoszeniowych wiszą listy gończe, a na jednym widać elfa z poharataną twarzą i czerwonymi oczyma. Mieszkańcy są raczej weseli, wieczorem na rynku odbędzie się festyn. Na festynie mieszkańcy będą tańczyć w rytmie wesołych piosenek granych przez orkiestrę, jeden z BG o wysokiej Charyzmie pozna piękną przedstawicielkę swej rasy o przeciwnej płci jeśli nie zda jej testu uwodzenia zakocha się. Dziewczyna nazywa się Yasmina, jest córką właściciela karawany. Zaprosi go do swojego domu, aby przenocował u niej (w osobnym pokoju). Jeśli się zgodzi rano jej ojciec zaproponuje mu i jego towarzyszom ochronę karawany, ponieważ w Dżungli grasują bandy rozbójników i dzikie plemiona ludożerców. Ojciec zapewnia zapłatę i wyżywienie.

2. Dzień 1
Przed odjazdem karawany Vax daje BG zaliczkę w wysokości 25 szt. srebra, tygodniowe racje żywnościowe i wyznacza ochronę przodu. Przez pierwszy dzień karawana posuwa się powoli po drodze między łąkami
Nic ciekawego się nie dzieje, kilka razy mijają ich podróżni i żebracy, kiedy pod wieczór docierają do rozwidlenia dróg Vax podjeżdża do BG i mówi, że w lewo, i żeby się zatrzymali za 100m na uklepanej ziemi po lewej stronie drogi. Po zatrzymaniu Vax zwołuje BG i mówi: „Podczas tej nocy wy obejmiecie wartę.” Noc jest raczej spokojna, przy namiocie na środku stoi dwójka straży, w środku śpią Vax i Yasmina. Ale w jednym namiocie z żywnością będą pałaszowały 2 brytany poziom trudności usłyszenia ich wynosi 5. Jeśli gracze usłyszą je będą musieli walczyć, jeśli je pokonają dostaną od Vaxa po 10 srebra od brytana, jeśli nie usłyszą ich nie dostaną w ogóle zapłaty.

3. Dzień 2
Rano karawana się zbierze i ruszy dalej, po 2 godzinach wjedzie do lasu, drzewa się zagęszczają światło prześwituje tylko przez nieliczne szpary między gałęziami. Słychać piski ptaków i szmery w krzakach, po długiej jeździe widzą na swej drodze powalone drzewo. Kiedy się zatrzymają żeby usunąć je reszta najemników okrąży karawanę uważnie się rozglądając, a pozostali chowają się do wozów. Kiedy BG podchodzą do drzewa strzała przeszywa jednego z woźnic, który nie zdążył się schować, chwilę potem pada grad strzał wbijając się do wozów, pada 2 najemników, później zeskakują z drzew około 15 zbójników atakując strażników, kilku innych próbuje wejść do wozów, lecz padają od bełtów ze środka. Na BG przypada po 2 zbójów na BG z najwyższą inicjatywą herszt. W bitwie pada większość ze zbójów, a kilku ucieka, ginie również kolejnych 2 najemników, a 3 ma poważne rany, razem zostaje 8 żywych nie licząc BG. Yasmina rzuca się w ramiona swojego wybranka wołając „Uratowałeś nas!”, później idzie opatrzyć rannych. Vax dziękuje BG i wręcza im premie po 30 szt. srebra. Po jakimś czasie karawana rusza dalej, ale tym razem już spokojnie jednak daleko nie odjeżdża bo zaczyna się ściemniać, karawana rozbija obóz na wielkiej polanie. Wieczorem wartę obejmują inni najemnicy, noc jest spokojna.strony: [1] [2] [3] [4] [5]
komentarz[12] |

Komentarze do ""Karawana""Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czy wiesz czym jest Earthdawn?
Pierwszy raz słyszę o tym system
Coś mi się obiło o uszy.
Tak grałem kilka razy.
Jestem wiernym graczem od dawna
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   "Pojedynek"
   "Zdradziecki ...
   Legendy Pogromu
   "Nietypowy pr...
   „Tajemn...
   "Karawana"
   Mnich
   Earthdawn - "...
   Tropiciel
   Naszyjnikiem ...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.017323 sek. pg: