..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Naszyjnikiem TalarahiWygląd:
Naszyjnik ten wykonany jest z niebieskawego, lekkiego metalu. Składa się z sześćdziesięciocentymetrowego łańcuszka o oczkach wielkości pięciu milimetrów, który zaczepiony jest o "amulet", przedstawiający orła z rozpostartymi skrzydłami, trzymającego w dziobie miecz. Oczy ptaka zrobione są z rubinów, lekko błyszczących w ciemności a cały miecz ze złota. Na mieczu w języku elfickim wyryte jest zdanie: "Na wieczność przeklęty wizerunkiem demona". Litery te są tak małe, że nie sposób zobaczyć je gołym okiem.

Historia:
Historia tego naszyjnika jest dosyć krótka. Wykonano go podczas Pogromu w jednym z krasnoludzkich miast, wchodzących w skład Królestwa Throalu. Przeznaczony był dla Talarahi, ludzkiej Mistrzyni Żywiołów. Czarodziejka ta nie rozstawała się z nim przez wiele lat i w momencie jej śmierci naszyjnik ten posiadał już słabe zdolności magiczne. Talarahi przekazała naszyjnik swojemu przyjacielowi, Czarodziejowi imieniem Dalathar. Był to elf obdarzony prawdziwą Mocą, który wielokrotnie ratował mieszkańców kareu przed horrorami, zagrażającymi jego bezpieczeństwu. Również on nigdy nie zdejmował naszyjnika i w czasie pięćdziesięciu lat, kiedy Dalathar miał go na szyi naszyjnik uzyskał swoje pełne moce. Potem, pewnego dnia, zniknął w tajemniczych okolicznościach do końca Pogromu. Dwadzieścia lat po otwarciu bram Throalu drużyna poszukiwaczy przygód odnalazła naszyjnik w leżu horrora zwanego Minotaurem. Nie podejrzewając, że horror wpłynął magicznie na ten przedmiot, adepci odsprzedali naszyjnik pewnemu magowi. Od tej pory naszyjnik dwudziestokrotnie zmieniał właściciela, za każdym razem niszcząc życie osoby, która go nosiła.

Cechy specjalne:
Naszyjnik ten został naznaczony potężną magią przez Minotaura. Od tej pory każda osoba, która włożyła naszyjnik zaczyna się przekształcać tak, by wyglądem odpowiadać postaci horrora. Jest to wysoki humanoid o całym ciele porośniętym brunatną sierścią, z głową gżmotorożca. Ręce zakończone są ostrymi szponami a nogi kopytami. U podstawy kręgosłupa wyrasta biczowaty ogon, zakończony dwoma pięciocentymetrowymi ostrzami. Taki wygląd przybrało kolejnych dwudziestu właścicieli przedmiotu. Nieznany jest ich los, ponieważ kiedy odkrywali zmianę w swoim wyglądzie, popełniali samobójstwo, zaszywali się gdzieś na pustkowiach lub znikali w inny sposób.


Charakterystyka
Obrona magiczna: 19
Liczba wątków: nieograniczona

Poziom 1
Koszt: 200 PL
Tajnik: Bohater musi się dowiedzieć, że ma do czynienia z Naszyjnikiem Talarahi.
Efekt: Obrona magiczna adepta zwiększa się o 1. Całe jego plecy zaczyna porastać gęsta sierść, przypominająca sierść byka. Efekt ten nie ustępuje nawet po zdjęciu naszyjnika i rozpleceniu wątków.

Poziom 2
Koszt: 300 PL
Efekt: Obrona fizyczna i magiczna adepta zwiększają się o 2. Paznokcie adepta stają się grubsze i twardsze, te u nóg lekko ciemnieją. Włosy zmieniają barwę na jasnobrązową, stają się grubsze, jak u orka. Efekt ten nie ustępuje nawet po zdjęciu naszyjnika i rozpleceniu wątków.

Poziom 3
Koszt: 500 PL
Efekt: Adept zyskuje 1 dodatkowy test zdrowienia dziennie. Skóra adepta wyraźnie ciemnieje, białka oczu mętnieją a źrenice zmieniają się na czerwone. Efekt ten nie ustępuje nawet po zdjęciu naszyjnika i rozpleceniu wątków.

Poziom 4
Koszt: 1300 PL
Tajnik: Adept musi odkryć imię osoby, której Talarahi podarowała naszyjnik.
Efekt: Stopień inicjatywy bohatera zwiększa się o 3. Adept przestaje zwracać uwagę na zmiany, jakie zachodzą w jego organizmie, całkowicie je ignorując i uważając za naturalne. Efekt ten nie ustępuje nawet po zdjęciu naszyjnika i rozpleceniu wątków.

Poziom 5
Koszt: 2100 PL
Tajnik: Adept musi odkryć imię horrora, w którego leżu odnaleziono naszyjnik.
Efekt: Obrona fizyczna, magiczna i społeczna, stopień inicjatywy oraz pancerz duchowy adepta zwiększają się o 3. Adept przyjmuje postać Minotaura całkowicie. Efekt ten nie ustępuje nawet po zdjęciu naszyjnika i rozpleceniu wątków.

Watchmaker.
komentarz[14] |

Komentarze do "Naszyjnikiem Talarahi"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czy wiesz czym jest Earthdawn?
Pierwszy raz słyszę o tym system
Coś mi się obiło o uszy.
Tak grałem kilka razy.
Jestem wiernym graczem od dawna
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   "Pojedynek"
   "Zdradziecki ...
   Legendy Pogromu
   "Nietypowy pr...
   „Tajemn...
   "Karawana"
   Mnich
   Earthdawn - "...
   Tropiciel
   Naszyjnikiem ...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.017056 sek. pg: