..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Czerwonooki Johann WeberJohann Weber jest człowiekiem Powietrznym Łupieżcą. Tak właśnie Łupieżcą. Jeśli ktoś myślał, że tylko troll może zostać prawdziwym adeptem tej dyscypliny to niech lepiej się nie zbliża do Webera, bo może dostać ciężko po głowie. Johann jest przepełniony dumą z tego, kim udało się mu zostać, a wiedz, że nie było to łatwe. Nie tylko, dlatego, że jest człowiekiem. O nie! To akurat w jego wypadku było najmniejszym problemem. Jego droga do ścieżki Łupieżcy zaczęła się, gdy miał 12 lat. Oczywiście wtedy jeszcze nawet mu na myśl nie przyszło, że zostanie adeptem, a co dopiero Powietrznym Łupieżcą. Mały Johann żył sobie spokojnie jak każdy inny syn rolnika, czyli wśród ciężkiej pracy i krótkich chwil zabawy. Ale pewnego dnia nad jego bezimienną wioską pojawił się statek jak się później okazało z łowcami niewolników na pokładzie i pustą ładownią pod. Potem wypadki potoczyły się już szybko. Krzyk wieśniaków i bojowy ryk najeźdźców. Z tamtych chwil Weber pamięta tylko ogień, krew i ból. Następną rzeczą, którą sobie przypomina to chwila przebudzenia. Był cały obolały no i oczywiście spętany. Tak właśnie został niewolnikiem. Służył u pomniejszego władyki terańskiego w pobliżu granicy z Barsawią. Jakimś cudem udało mu się stamtąd uciec po kilku latach mordęgi. Gdy dotarł w końcu na wolne od imperialnego jażma tereny i znalazł wioskę i rodzinę, która go przygarnęła Dis ponownie z niego zadrwił zsyłając na jego nowy dom Powietrznych Łupieżców i ponury scenariusz z przed lat powtórzył się. Tak, Weber został nowiakiem. Człowiekiem bez szacunku, praw i honoru, ale jednak człowiekiem. Los sprawił, że po kilku latach posług był jedynym z pojmanych tamtego dnia, który przeżył. Wtedy to herszt przymierza z wiadomych tylko jemu powodów wybrał Johanna wraz z kilkoma innymi nowinkami, aby przeszli rytuał inicjacji. Z początkowej liczby dziesięciu przeżyło trzech, a Weber był jedynym z nich. Krótko po rytuale zaczęto go szkolić na Powietrznego Łupieżcę, którym po dwóch latach został.

Mierzy około 175cm i jest całkiem dobrze zbudowany. Ma jasną karnację, choć z powodu wielu dni spędzonych na słońcu jego skórę pokrywa mocna opalenizna. Swoje długie brązowe włosy związuje w warkocz, który opada mu na plecy. Swój przydomek „Czerwonooki” zyskał podczas rytuału inicjacji, gdy po uderzeniu w skroń przez trolla białko prawego oka zalała mu krew, która nie zniknęła aż do dziś. Właśnie to oko sprawia, że nie cieszy się dużym zainteresowaniem płci pięknej nawet mimo głębokiej zieleni swoich oczu.

Ubrany jest on w prostą lnianą koszulę i ciemne spodnie z płótna żaglowego sięgające do połowy łydki. Na nogach ma buty z miękkiej skóry, bo jak mówi w twardej podeszwie źle się chodzi po olinowaniu. Johann nie jest bogaty, a jego największym skarbem jest jego szabla – taka, jakiej często używają piraci z Wężowej Rzeki.

Łupieżca ten jak pewnie większość jest porywczy, ale także skory do śmiechu. Jeśli chodzi o jego uśmiech to z całą pewnością można go określić jako „srebrzysty” z powodu trzech srebrnych zębów wstawionych na miejsce wybitych podczas walk i burd w różnych karczmach.

Mimo swojego wybuchowego charakteru potrafi on się wyciszyć i rozmawiać spokojnie jak tylko zapali sobie fajkę, ponieważ smak i zapach fajkowego ziela jest czymś, bez czego nie byłby w pełni szczęśliwy i trudno mu byłoby wytrzymać długie godziny nocnej warty.

Aktualnie Czerwonooki Weber nie jest członkiem żadnej załogi statku powietrznego i poszukuje zajęcia i przygody po całej Barsawii nie licząc ziem pod jurysdykcją Thery, choć najczęściej widywany jest w okolicach Lśniących Szczytów i w Wielkim Targu.

Imię:
Czerwonooki Johann Weber

Rasa:
Człowiek

Dyscyplina:
Powietrzny Łupieżca

Krąg:
I

Cechy:
Zręczność: 15 (6) k10
Siła Fizyczna: 15 (6) k10
Żywotność:14 (6) k10
Percepcja: 10 (5) k8
Siła Woli: 13 (6) k10
Charyzma: 11 (5) k8

Talenty:
Talenty Powietrznego Łupieżcy z pierwszego kręgu

Umiejętności:
Astronomia (1)
Gawędziarstwo (1)
Znajomość Ziół (1)

Ekwipunek:
szabla (5/11)
ubranie podróżne (patrz tekst)
zestaw podróżny
racje podróżne na tydzień
fajka i ziele fajkowe
lina 20m
kotwiczka do liny
zbroja skórzana warstwowa
10 sztuk srebra


tymek.
komentarz[19] |

Komentarze do "Czerwonooki Johann Weber"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czy wiesz czym jest Earthdawn?
Pierwszy raz słyszę o tym system
Coś mi się obiło o uszy.
Tak grałem kilka razy.
Jestem wiernym graczem od dawna
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   "Pojedynek"
   "Zdradziecki ...
   Legendy Pogromu
   "Nietypowy pr...
   „Tajemn...
   "Karawana"
   Mnich
   Earthdawn - "...
   Tropiciel
   Naszyjnikiem ...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.020991 sek. pg: